Pozycjonowanie stron internetowych Poznań

Pozycjonowanie stron internetowych to działania w obrębie strony WWW oraz poza nią, które mają na celu poprawę widoczności Twojej witryny w wyszukiwarce Google. Faktem jest, że klienci szukają usług, realizowanych przez Twoją firmę lub produktów, które masz w ofercie, jednak trafienie do Ciebie może graniczyć z cudem. Sztuka polega na tym, aby być dla nich doskonale widocznym, łatwo dostępnym i aby mogli łatwo Cię znaleźć. Pozycjonowanie to doprowadzenie do takiego stanu.  

Klienci bardzo często szukają firm, które mają swoje siedziby blisko nich, stąd ogromną rolę odgrywa pozycjonowanie lokalne. Uwagę klienta wygra ta firma, która wyświetli się wyżej w wyszukiwarce po wpisaniu do niej słów kluczowych, reprezentujących jej usługi lub produkty. Na pozycję wpływa również adres firmy. Google udostępnia przedsiębiorstwom mechanizm, który sugeruje firmy ulokowane najbliżej, na podstawie podanej ulicy, kodu pocztowego lub miasta. Jest to zachęta do prowadzenia wspólnych biznesów przez jednostki, które są położone blisko siebie.
Wyobraźmy sobie sytuację, że jesteś właścicielem warsztatu zajmującego się mechaniką pojazdową w Poznaniu, a Twoim sąsiadem jest duża firma, do której codziennie przyjeżdża ok. 30 pracowników – prywatnymi i firmowymi samochodami. Pozycjonowanie lokalne oraz dobre opinie w Google umożliwią napływ potencjalnych klientów – pracowników tej firmy, którzy w inny sposób mogliby nie zauważyć Twojego istnienia. Agencja SEO ma za zadanie tak pokierować swoimi działaniami, aby sprawić, że Twoja strona główna będzie wyświetlała się wysoko i będzie dla nich dobrze widoczna.

m

Nasza firma z chęcią przeprowadzi audyt SEO Twojej strony WWW, czyli sprawdzi jej mocne strony i zasugeruje, co jest do poprawy. Chcemy sprawić, by wśród sklepów internetowych lub stron, Twoja witryna pozyskiwała nowych klientów po wynikach wyszukiwania fraz kluczowych. Skuteczne pozycjonowanie to nasza mocna strona, dlatego warto powierzyć nam cały marketing internetowy, abyśmy mogli połączyć siły w zakresie social media i SEO/SEM. Dla przykładu klienci trafiają do nas między innymi po wpisaniu frazy „pozycjonowanie stron internetowych Poznań”.

Jeżeli od jakiegoś czasu zastanawiasz się, w jaki sposób skuteczniej pozyskiwać klientów w ramach marketingu internetowego, przystosowanie strony pod kątem osiągania najlepszych pozycji w Google będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Pozycjonowanie stron w Google

Pozycjonowanie stron internetowych jest niezbędnym zabiegiem każdej firmy, która pragnie pozyskiwać klientów z sieci. Kiedyś wystarczyło wyspecjalizować się w danej dziedzinie, otworzyć firmę, umieścić jej adres w dwóch miejscach, w których ludzie szukali konkretnych usług lub produktów i na tym kończył się marketing. Rynek był nienasycony, usługodawców i firm produkcyjnych niewiele, więc nie brakowało im klientów.
W dzisiejszych czasach naszym drugim światem jest Internet. Tam właśnie klienci szukają rozwiązań na trapiące ich problemy. Wybicie się ze swoją firmą, pokazanie jej lub przedstawienie tym szukającym, wymaga fachowej i specjalistycznej wiedzy oraz kompetencji marketerów internetowych.

Działania marketingowe prowadzą oni na kilka sposobów, z czego najpopularniejszymi z nich są:

content marketing czyli np. publikowanie treści na blogu,

tworzenie kampani sprzedażowych z wykorzystaniem landing page`y,

publikowanie treści oraz kampanie reklamowe w social media,

video marketing,

e-mail marketing,

skuteczne pozycjonowanie.

W świecie marketingu internetowego i walki o uwagę potencjalnych klientów prawie wszystkie chwyty są dozwolone. Najskuteczniejszym z kolei zabiegiem, a przy tym takim, który działa bardzo długo jest pozycjonowanie stron internetowych w Google.

Optymalizacja strony pod kątem SEO umożliwi pokazanie się coraz większej liczbie osób, które nie miałaby szansy do Ciebie dotrzeć inną drogą. Zanim się na to zdecydujesz, samodzielnie możesz sprawdzić obecny stan Twojej strony – jej odwiedzalność, popularność oraz to, która zakładka pracuje najlepiej. Czy jest to kariera blog, a może ta ze szczegółowym case study, dotyczącym jakiejś ciekawej historii Twojego klienta? Taka analityka internetowa z pewnością wskaże Ci obraz tego, jak jest i być może umożliwi obranie odpowiedniego kierunku działań.

Elementem pozycjonowania, który warto mieć na uwadze są linki sponsorowane, czyli reklama w postaci tekstu, która wyświetla się nad wynikami wyszukiwania.

Etapy pozycjonowania

Nasza praca rozpoczyna się już od audytu SEO, podczas którego poznajemy słabe i mocne strony Twojej witryny i kładziemy podwaliny do późniejszej strategii pozycjonowania, która będzie nam towarzyszyła podczas prowadzenia całej kampanii SEO. Naszym zadaniem jest sprawdzenie obecnego stanu faktycznego strony – w jakich miejscach ma prawidłowo wpisane frazy kluczowe, jakie ma wtyczki, jak szybko się ładuje, co jest na niej zrobione dobrze. Taka analityka internetowa strony umożliwi nam podjęcie konkretnych kroków w celu skutecznego jej pozycjonowania.

Stronę internetową, która zawiera sklep internetowy, ofertę lub chociażby jest wizytówką firmy, należy wzbogadzić o słowa kluczowe. Naszym zadaniem jest zbadanie, co konkretnie wpisują Twoi klienci. Przykładowo, jeśli jesteś właścicielem kancelarii prawnej, Twoi klienci mogą szukać następujących fraz kluczowych w Google:

polityka prywatności,

regulamin sklepu internetowego,

jak zabezpieczyć strony internetowe,

RODO na blogu;

ochrona danych osobowych w działalności e-commerce.

AdobeStock_236987927

Kolejnym etapem pozycjonowania strony internetowej jest optymalizacja techniczna: poprawienie na stronie większości istotnych czynników, które definiują nam algorytmy Google min. prędkości ładowania, duplikaty na stronie, znaczniki meta, nagłówki itp.

Linkowanie zewnętrzne to sposób na tworzenie autorytetu domeny w oczach Google, czyli dodawanie w wartościowych miejscach, takich jak portale tematyczne linków osadzonych w wysokiej jakości artykułach. Tematyka takich tekstów może być zróżnicowana, mogą to być artykuły problemowe, ale równie dobrze tego typu treści mogą mieć wydźwięk czysto reklamowy. Wszystko zależy od portalu, autora oraz pomysłu specjalisty SEO, który koordynuje rozbudowaną kampanię SEO.

Reasumując, wielopoziomowe działania pozycjonerskie to najtrafniejsza ocena naszej głównej usługi. Łączymy analitykę stron internetowych z budowaniem profilu linków, optymalizacją techniczną stron WWW oraz działaniami content marketingowymi. Nasze kampanie SEO prowadzone są przez zespoły projektowe, które w razie potrzeby zajmują się nawet poprawą identyfikacji wizualnej czy projektowaniem całych stron, tylko i wyłącznie po to, by nasze pozycjonowanie było skuteczne, by budowało dla naszych klientów realną przewagę konkurencyjną.

SEO – czy to magia?

Pozycjonowanie, czy w szerszym nieco kontekście SEO to dla wielu niezrozumiałe cudotwórstwo, które w magiczny sposób sprawia, że pewne strony widnieją na szczycie listy wyszukiwania, inne zaś nie. Rzecz jasna, nie będzie żadną tajemnicą stwierdzenie, że SEO nie ma z magią nic wspólnego. SEO nie jest tajemnicze, nie jest wypadkową konszachtów z prominentnymi działaczami Google. Skuteczne pozycjonowanie to efekt działań zespołu specjalistów, którzy doskonale znają się na swoich obowiązkach.

SEO to zatem nic innego, jak wiedza i umiejętności, które odpowiednio wykorzystane sprawiają, że strony naszych klientów znajdują się w TOP 10, TOP 30, TOP 50 wynikach wyszukiwania. Rzecz jasna, im wyżej strona pojawi się na liście, tym lepiej. My dbamy jednak o to, by witryny nie tylko widniały na najwyższych pozycjach na określone frazy kluczowe, ale również miały mocne fundamenty i wsparcie w zestawieniach najpopularniejszych 30 czy nawet 50 fraz. Tu znaczenie ma konsekwencja, gdyż frazy z szerszych zestawień, które dzięki odpowiednim działaniom pną się w górę, korzystnie oddziałują na kondycję całej witryny.

Analogia do magii jest, jak widać, w przypadku SEO nietrafiona, niemniej jest w niej jakiś narracyjny potencjał. Nasi klienci nie muszą być ekspertami w dziedzinie marketingu internetowego… Nie muszą, gdyż służymy im naszą wiedzą, oddajemy im w posiadanie pełnię naszych kompetencji. Jesteśmy dla nich bezpośrednim wsparciem, a nasi specjaliści spełniają się w tym, by prowadzić skuteczne działania, które sprawiają, że strony klientów firmy Profit Marketing systematycznie zdobywają i umacniają przewagę nad konkurencją.

W tym miejscu możemy odważnie założyć, że nasze SEO jest magią dla bezpośrednich rywali rynkowych naszych klientów. Dlaczego? Nie znając przyczyn, które sprawiają, że ich strony lądują na liście wyników niżej niż witryny naszych klientów, mogą jedynie obserwować, jak w niezrozumiały dla nich sposób, ich bezpośredni konkurenci zaczynają dominować na rynku. Dla konkurentów jest to więc magia, a dla klientów Profit Marketing, a więc pewnie i dla Ciebie, stan faktyczny, korzyść i przewaga.

Pozycjonowanie drogą do nowych klientów

a

Pozycjonowanie ma zasadniczo jeden cel. Jest on realizowany poprzez systematyczne wspinanie się w górę na liście wyników wyszukiwania w Google. Mowa tu o pozyskiwaniu nowych klientów. SEO ma wiele funkcji, a wysokie wyniki na liście wyników w wyszukiwarce poprawiają wizerunek i wzmacniają rozpoznawalność brandu, a także wspomagają działania z zakresu Public Relations. To jednak cele poboczne, pożądane, ale nie najważniejsze z perspektywy firmy. Celem nadrzędnym, absolutnie priorytetowym jest przyciągnięcie do konkretnej firmy nowych klientów. Tych, którzy zainteresowani są produktem lub usługą, a niekoniecznie brandem.

Mechanika pozyskiwania nowych klientów poprzez pozycjonowanie jest zasadniczo prosta. Poszukując produktu lub usługi internauci wpisują w pasek wyszukiwarki określoną frazę, określone zapytanie. Google pokazuje wyniki, a zainteresowany lub zainteresowana wybiera po prostu jedną ze stron z góry listy. W praktyce naprawdę niewielu internautów zagląda na drugą czy trzecią stronę wyników. Gry już ktoś wejdzie na daną stronę lub zacznie przeglądać asortyment sklepu internetowego, musi spotkać się z przyjaznym, zoptymalizowanym interfejsem, który umożliwi mu łatwą nawigację oraz zatrzyma go na stronie dłużej.

Warto również zadbać o to, by strona była szybka i estetyczna, a do tego sprawnie ładowała poszczególne podstrony. Są to już jednak kwestie drugorzędne, gdyż cały wysiłek winien w pierwszej instancji zapewniać pozyskiwanie klientów. Postrzegając SEO jako proces, jego początkiem, realnie odczuwanym przez właściciela strony bądź sklepu online, będzie sprowadzenie potencjalnego klienta do jego witryny. Co ważne, kończąc ten wątek, pozycjonowanie stron internetowych jest niesłychanie skuteczną metodą docierania do nowych klientów, która pokazuje faktyczne możliwości szeroko rozumianego marketingu w sieci.

m

Pakiety w ofercie All Inclusive

W ramach oferty All Inlcusive wykonujemy szereg przemyślanych i dopasowanych do Twojej grupy docelowej działań marketingowych. Każdy projekt, którym się zajmujemy ma przypisany zespół specjalistów, nad którym czuwa indywidualny opiekun SEO, dbający o najwyższą jakość naszej współpracy.

obsługę techniczną ON Page,

optymalizację profilu linków OFF Page,

wpisy o firmie,

marketing szeptany,

rozbudowę treści na stronie,

założenie i administrację wizytówką w Google Moja Firma,

dokonywanie zmian na stronie,

monitoring wirusowy,

monitoring błędów indeksowania,

analizę widoczności strony – obecnej i historycznej wersji,

stworzenie strategii działań internetowych,

kontrolę statystyki odwiedzin.

Zasadniczym działaniem marketingowym, które prowadzimy jest pozycjonowanie stron internetowych. Uważamy, że jest to najbardziej skuteczna forma marketingu internetowego i jej efekty widoczne są długo po zakończeniu naszych prac. Zajmowanie wysokich pozycji w Google zapewnia odwiedziny potencjalnych klientów, które realnie przekładają się na sprzedaż produktów lub usług oferowanych przez Twoją firmę. To przewaga konkurencyjna, która realnie przekłada się na zyski.

W ramach niektórych naszych pakietów realizujemy nie tylko bardziej rozbudowane kampanie SEO, ale również wzmacniamy pozycjonowanie poprzez reklamy Google Ads. Zajmujemy się pozyskiwaniem linków sponsorowanych, remarketingiem czy przygotowywaniem reklam graficznych. Co ważne, sami przygotowujemy grafiki reklamowe, a do tego obsługujemy reklamę w Zakupach Google.